05.11.2018 - М. Әуезов – «Қарагөз»

М. Әуезов – «Қарагөз» (трагедия)

Ж.Шанин атындағы Шымкент қалалық академиялық қазақ драма театры, 5 қараша 16.00-де, 6 қараша 11.00-де қазақ әдебиетінің інжу-маржанына айналған М.Әуезовтың «Қарагөз» трагедиясына шақырады.

М.Әуезовтың «Қарагөз» трагедиясы махаббат пен ғасырлар бойы қалыптасқан дәстүр тартысының таразыға түскен сәтін шебер суреттейтін, танымы мен берері мол қойылым. Махаббат үштігі; «Нарша - Қарагөз - Сырым» арасындағы тартыстың, тегеуріні мықты жеті ата заңдылығынан асып кете алмай, соңы Қарагөздің қасыретімен аяқталады. Сезім – лыпый сырғыған сынап. Мөржан – ұлттың дәстүрін бұлжытпастан бүгінгі күнге жеткізуші парасат иесі. Қай уыстың пәрмені мықты?! Үш бірдей жүректері махаббатқа толы жастарды бұлжымайтын «дала заңы», сезім шыңырауына құлатады.

Қоюшы режиссер – ҚР еңбек сіңірген қайраткері Бекболат Құрманғожаев

Қоюшы суретші – ҚР Мәдениет қайраткері Қалтөре Жұмақұлов

Театрдың көркемдік жетекшісі - Жұмабек Есимов.