6-7.04.2018 - ҚАРАГӨЗ

Ж.Шанин атындағы облыстық академиялық қазақ драма театры 6 -7 сәуір күндері сағат 18.00 де М.Әуезовтың ҚАРАГӨЗ трагедиясының, премьерасына шақырады.

Қазақ әдебиетінің інжу – маржанына айналған: Ұлттық салттың салтанаты мен дәстүрін бүгінгі қоғамға дәріптейтін, бабалар тарихы жолында «махаббат пен дәстүр тартысының» таразыға түскен сәтін шебер суреттейтін, танымы мен берері мол қойылым. «Махаббат үштігі» Нарша –Қарагөз – Сырым – арасындағы тартыстың «жеті ата» заңдылығынан асып кете алмай, соңы Қарагөздің қасыретімен аяқталады. Сезім – лыпый сырғыған сынап. Қай уыстың пәрмені мықты?! Ұлт дәстүрін бұлжытпастан бүгінгі күнге жеткізуші парасат иесі Мөржан бәйбішені кінәлауға бола ма?

Махаббат дастанына құрылған танымдық, сұлу дүниені сахналайтын қойылымның режиссері - ҚР еңбек сіңірген қайраткері, ұстаз, Қазақ ұлттық өнер университетінің профессоры, Жастар театрының білікті режиссері Құрманғожаев Бекболат Болатжанұлы.

Қоюшы суретшісі ҚР Мәдениет қайраткері Жұмақұлов Қалтөре Дүйсембайұлы.

Қазақ театрында қауышайық!